Grupa Roca wzmacnia swoją pozycję na światowym rynku przejmując firmę Sanit

Grupa Roca, światowy lider w branży łazienkowej wzmacnia swoją pozycję poprzez przejęcie niemieckiej firmy Sanit, producenta systemów podtynkowych.

Dzięki tej transakcji Grupa Roca, obecna w 170 krajach i posiadająca 85 fabryk, wzmocni swoją pozycję na rynku (operacja oczekuje na zatwierdzenie przez organy ochrony konkurencji). Sanit jest bowiem trzecim co do wielkości w Niemczech i piątym w Europie producentem w swojej kategorii. Za stronę prawną odpowiedzialne są firmy Alantra oraz Allen & Over.

Na segment systemów podtynkowych składają się zbiorniki podtynkowe, przyciski spłukujące i ramy. Obecnie jest to rynek, który dynamicznie się rozwija, ze względu na coraz większe zainteresowanie podwieszanymi toaletami WC czyli rozwiązaniami higienicznymi, komfortowymi i zajmującymi mało miejsca w przestrzeni łazienkowej.

Firma Sanit, założona w 1945 roku, z siedzibą w Eisenbergu należy do grupy Aliaxis, światowego lidera systemów w zakresie wody i energii, obecnego w ponad 40 krajach. Przedsiębiorstwo posiada trzy zakłady produkcyjne w Niemczech, zlokalizowane w Eisenbergu, Rödental i Wittenberdze. Centra te zatrudniają 378 specjalistów i eksportują towary do ponad 70 krajów. Oprócz wyżej wymienionych kategorii produkują również akcesoria do montażu. W 2020 roku obroty firmy wyniosły 74 mln euro.

W ramach strategii grupy polegającej na tworzeniu wyspecjalizowanych centrów kompetencji dla różnych kategorii produktów łazienkowych, Sanit stanie się centrum rozwoju stelaży podtynkowych Grupy Roca.

CEO Grupy Roca, Albert Magrans zwrócił uwagę na efekt synergii, który przyniesie transakcja: „Przejęcie Sanit jest fundamentalnym krokiem, aby integrować produkty i tworzyć kompletne rozwiązania łazienkowe, które oferują zaawansowaną technologie jako wartość dodaną. Tym samym wzmocnimy naszą globalną pozycję lidera”.

O grupie Roca

Grupa Roca jest firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów łazienkowych wyposażenia wnętrz łazienkowych. Założona w 1917 roku łączy tradycję i wiedzę z pasją do innowacji i szacunkiem dla środowiska, w celu zaspokojenia potrzeb ludzi i przyczynienia się do poprawy dobrobytu społeczeństwa.

Kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju we wszystkich procesach produkcyjnych i pragnąc przyczynić się do zachowania dobrej kondycji planety dla przyszłych pokoleń, Grupa Roca wdrożyła tę filozofię w 170 krajach, w których prowadzi działalność (w 85 fabrykach) oraz przekazuje ją codziennie swoim ponad 24 000 pracowników.

Ta rodzinna grupa jest liderem rynku w Europie, Ameryce Łacińskiej, Indiach i Rosji. Jest również silnie obecna Chinach i pozostałych krajach Azji, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Afryce, dzięki temu jest światowym liderem w swojej branży.